W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup zabawek do oddziału przedszkolnego.
To gest, który niesie radość i uśmiech u naszych dzieci.
Z kolei dla uczniów klas I-III Rada Rodziców zakupiła wypełnienie do puf, które dzięki temu zyskały na funkcjonalności. Dzieci podczas przerw mogą na nich wygodnie odpoczywać.
Dziękujemy.
W listopadzie nauczyciele historii uczestniczyli w konferencji, tematem której była prezentacja oferty Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Uczestnicy spotkania poznali gry o tematyce historycznej oraz ich potencjał edukacyjny na lekcjach historii. Dzięki uczestnictwu w konferencji i warsztatach pozyskaliśmy dla szkoły następujące gry edukacyjne:
Multi HISTORIA - Twórcy Niepodległej Polski - Grzegorz Nawrot, Magdalena Zapolska-Downar, IPN Łódź
Pakiet edukacyjny „Polskie Siły zbrojne na Zachodzie", zawierający zestaw kilku gier opracowanych w oparciu o mapę historyczną i ikonografię z epoki - Grzegorz Nawrot, Magdalena Zapolska-Downar, IPN Łódź.
Gra „Polskie siły zbrojne na Zachodzie” została już przetestowana przez naszych uczniów podczas powtórzenia w klasie 8. Test wypadł jak najbardziej pozytywnie i z pewnością jest idealnym sposobem na utrwalanie wiedzy poprzez zabawę! Dziękujemy Instytutowi za przekazane pomoce edukacyjne.
6 grudnia przedszkolaki wyruszyły na bardzo ważne spotkanie do Edu Klocków w Radomsku.
Panie Animatorki wprowadziły nas w magicznie świąteczny czas. Dzieci miały okazję pobawić się mega klockami oraz ... spotkać Świętego Mikołaja.
Nasze przedszkolaki to bardzo grzeczne dzieciaki, dlatego też Mikołaj każdego obdarował prezentem. To był magiczny i radosny czas dla wszystkich.
3 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina MDK w Radomsku na mikołajkowy seans filmu wytwórni Disneya pt. „VAIANA skarb oceanu”. To opowieść o pragnieniu odkrywania w życiu tego, co nieznane, o tym by nie bać się marzyć i sięgać po nasze pragnienia. Jest to również historia o poszanowaniu tradycji i o tym, jak ważne są pewne stałe wartości w naszym życiu, takie jak rodzina, przyjaźń oraz małe i duże rytuały dnia codziennego. Film bardzo spodobał się młodej widowni i był okazją do miłego spędzenia czasu w uczniowskim gronie.
6 grudnia nasza szkoła otrzymała wyjątkowy prezent. To logo i napis z nazwą szkoły. Wspaniała wizytówka naszej placówki.
27 listopada 2024 r. odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa, która była podzielona na 2 etapy. Najpierw bawiły się klasy 0 – III, potem klasy IV -VIII.
Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.
15 listopada 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Jest to akcja edukacyjna propagująca zabawową formę uczenia się matematyki.
Ma ona zachęcić do przypomnienia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
W tym dniu uczniowie z klas I i II rozwiązywali przygotowane przez organizatorów matematyczne łamigłówki oraz kolorowali matematyczne kolorowanki. Natomiast uczniowie z klas III – VIII rozwiązywali pisemny test ze znajomości tabliczki mnożenia, który polegał na rozwiązaniu wylosowanych przez nich działań. 22 uczniów, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie przykłady, zdobyli tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia i otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.
A oto oni:
Kl. III – Hanna Borowik, Mikołaj Matuszczyk
Kl. IV – Maja Dukat, Milena Ociepa, Norbert Ociepa
Kl. V – Julian Cudak, Oliwier Dukat, Patrycja Łęgowik
Kl. VI – Łukasz Burza, Marcin Ociepa, Wiktoria Włodarczyk, Oliwier Wroński,
Eliza Załóg
Kl. VII – Przemysław Łągiewka, Klaudia Ociepa, Marcel Ociepa, Daria Szlakiewicz
Kl. VIII – Anna Bilecka, Cyprian Kozdroń, Dominik Młyńczyk,
Aleksandra Ociepa, Fabian Sobański
Podjęte w ramach projektu działania pozwoliły na powtórzenie i utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia, a przede wszystkim stanowiły okazję do nauki przez zabawę.
Dziękujemy za udział.
Koordynatorzy akcji: Anna Jezuita oraz Dorota Sapis
W plastycznym konkursie "Najciekawszy zawód rzemieślniczy"
27 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 3. edycji konkursu plastycznego pt. ,,Najciekawszy zawód rzemieślniczy”, którego organizatorem był Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomsku. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu
radomszczańskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie na miejscu pracy plastycznej pt."Najciekawszy zawód rzemieślniczy”.
Laureatami w/w konkursu zostali:
Zuzanna Górecka - I miejsce - kategoria klas I-III
Mikołaj Matuszczyk- III miejsce - kategoria klas I-III
Gratulujemy!
W piątek, 24 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Był to dzień pełen uśmiechów, wspólnej zabawy i ciepłej, przyjaznej atmosfery. Każdy uczeń przyniósł swojego ulubionego pluszowego misia, co sprawiło, ze nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą „misiową krainę”. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje pluszaki kolegom i koleżankom, opowiadając ich historię oraz dlaczego są dla nich wyjątkowe. Przedszkolaki poznały historię związaną z pierwszym pluszowym misiem, wesoło bawiąc się przy piosenkach o nim. Dzień Misia to nie tylko zabawa, ale też moment, aby porozmawiać o ważnych wartościach, takich jak przyjaźń, troska i dzielenie się z innymi. Każda klasa zrobiła sobie zdjęcie z misiami, co będzie miłą pamiątką na długie lata.
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ten dzień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym, który jest symbolem radości i optymizmu. Tego dnia nasze korytarze były wypełnione licznymi cytatami, pozdrowieniami i życzeniami. Uczniowie mieli także możliwość wybrać najżyczliwszą osobę z klasy. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej Dzień Życzliwości upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.
Na placu szkolnym zamontowano nowe elementy. To stolik do szachów ze stołkami oraz kosz na śmieci. Środki na ten cel pochodziły z funduszu sołeckiego wsi Ciężkowice. Dziękujemy za ten dar i liczymy na dalszą współpracę. Już wiosną dzieci będą mogły z niego korzystać.
Zbycie zbędnego mienia ruchomego używanego:
- grzejniki aluminiowe w cenie 15 zł za żeberko,
- pompa do pieca co,
- sterownik,
- oprawy oświetleniowe i świetlówki.
Więcej szczegółów pod nr tel. 34 327 22 81
W przypadku zakupu większej ilości możliwość negocjacji ceny.
Faktura VAT
W dniu 18 listopada uczniowie Oddziału Przedszkolnego i klas I-III obejrzeli spektakl profilaktyczny ,,Bajkowy przekładaniec”. Na kanwie bajek z literatury dziecięcej aktorzy Teatru ,,Małgo” przedstawili uczniom ponadczasowe przesłanie dotyczące relacji międzyludzkich, zwracając uwagę młodym widzom na wartości jakimi są miłość, przyjaźń, szacunek, tolerancja i godność osobista. A wszystko to w przystępnej, bajkowej formie.
Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 listopada wzięli udział w Gminnym Festiwalu Piosenek Żołnierskich i Patriotycznych ,,Pamięć w pieśniach żyje”.
Nasi uczniowie odnieśli sukces w obu grupach wiekowych. W kategorii klas I-III
III miejsce - Alicja Borowik kl. I
III miejsce - Hanna Borowik kl. III
wyróżnienie - Mikołaj Matuszczyk kl. III.
Laureatami w kategorii klas IV-VI są:
I miejsce - Julian Cudak kl. V
III miejsce Patrycja Łęgowik kl. V.
Serdecznie gratulujemy!
Dnia 13 listopada uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do kina, aby obejrzeć film „Dziki Robot”, który jest adaptacją popularnej książki dla dzieci i młodzieży autorstwa Peter’a Browna’a. Wyjście
miało na celu nie tylko przyjemne spędzenie czasu, ale także rozwijanie zainteresowań kinematografią oraz literaturą. Film opowiada historię robota Rozzum - „Roz”, która zostaje porzucona na bezludnej wyspie i musi nauczyć się przetrwać w dziczy. Film porusza ważne tematy związane z naturą, samotnością i odpowiedzialnością, a także relacjami między technologią, a przyrodą. Na uczniach wywarł ogromne wrażenie, zwłaszcza ewolucja postaci robota, który z biegiem czasu zaczyna przejawiać cechy typowe dla istot żywych. Dzięki tej wycieczce, uczniowie mieli okazję spędzić czas w sposób edukacyjny, a jednocześnie przyjemny.
W dniach od 18 listopada do 9 grudnia 2024 roku (w godzinach otwarcia biblioteki) odbędzie się kiermasz książek dla dzieci i młodzieży organizowany przy współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki Tuliszków. Zainteresowanych kupnem zapraszamy do biblioteki!
W dniach 23–24.10.2024r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Warszawy będąca zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Lekcje o finansach- edycja 2024”.
Wizytę w Warszawie rozpoczęliśmy spacerem przez Ogród Saski na plac marsz. Józefa Piłsudskiego, by obejrzeć Grób Nieznanego Żołnierza i być świadkiem zmiany warty.W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy Centrum Pieniądza NBP. To interaktywne muzeum, w którym można zapoznać się z historią pieniądza, jego ewolucją oraz funkcjonowaniem systemu monetarnego. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć różne eksponaty, w tym zabytkowe monety oraz banknoty. Każdy z nas miał możliwość podniesienia sztabki złota oraz obejrzenia bankowego skarbca. Nasza wizyta w Centrum Pieniądza zakończyła się animacją zatytułowaną „Spotkanie z pieniądzem”, przy odrobinie cierpliwości mogliśmy zgromadzić fortunę i usypać przysłowiową górę złotych monet. Wystarczył jednak jeden nierozważny ruch i traciliśmy wszystko. Zabawa była przednia!
Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie zapoznaliśmy się z wystawą poświęconą życiu i twórczości tego wielkiego kompozytora. Ekspozycja była bogata w unikalne eksponaty, takie jak rękopisy jego kompozycji, pamiątki i fotografie. Pani przewodnik opowiedziała nam fascynujące historie z życia kompozytora oraz wpływ, jaki wywarł na rozwój muzyki klasycznej.
Po obiadokolacji w Cafe Zamek udaliśmy się na spacer Krakowskim Przedmieściem, a następnie do hotelu Arkadia Royal.
Drugiego dnia po pysznym śniadaniu udaliśmy się z wizytą do Ministerstwa Finansów. Tam mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda praca urzędników oraz jakie wyzwania stoją przed ministerstwem w zakresie zarządzania finansami publicznymi. Wzięliśmy udział w zajęciach na temat źródeł dochodów państwa oraz jak pieniądze są wydawane na różne cele, takie jak edukacja, zdrowie czy infrastruktura. Swoje wiadomości na ten temat sprawdziliśmy podczas interaktywnego quizu. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich Sala Kolegialna oraz Sala Portretowa.
Po wizycie w MF udaliśmy się do Zamku Królewskiego, który jest jednym z najważniejszych symboli stolicy. Zamek zachwyca swoją architekturą oraz bogatą historią. Możliwość zwiedzania reprezentacyjnych sal, takich jak Sala Tronowa i Sala Balowa, była dla nas niezwykłym przeżyciem. Pani przewodnik opowiedziała nam również o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w zamku oraz o jego roli w historii Polski. Zachwyciliśmy
się również pięknymi obrazami i rzeźbami, które zdobiły jego wnętrza.
Po obiedzie w Cafe Zamek udaliśmy się na Starówkę, gdzie mogliśmy podziwiać pomnik Syrenki oraz posłuchać śpiewu i gry kataryniarza. Potem był czas na pamiątki i ostatnie zdjęcia przed powrotem do domu. Pogoda w stolicy nam dopisała, widoki i wrażenia bezcenne.
Wyjazd dofinansowano ze środków Funduszu Edukacji Finansowej, którego dysponentem jest Minister Finansów.
8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W akademii wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły. Uczniowie klas V-VIII zaprezentowali wzruszający program artystyczny o charakterze patriotycznym, którego mottem przewodnim była WOLNOŚĆ. Następnie miał miejsce koncert piosenek patriotycznych z udziałem uczniów kl. I –V oraz oddziału przedszkolnego. Wspólne świętowanie odzyskania niepodległości zostało uwieńczone odśpiewaniem hymnu narodowego o godzinie 11:11, w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu”. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów piękną lekcją historii i patriotyzmu.