Szkolne Koło Wolontariusza

DZIAŁANIA KOŁA 2022/2023

• Zorganizowanie w szkole Dnia Piżamy (solidaryzowanie się z dziećmi chorymi na nowotwory) oraz włączenie się w akcję charytatywną Fundacji Gdy Liczy się Czas (zbiórka pieniędzy dla małych pacjentów na oddziałach onkologii w Warszawie, Lublinie).

• Wyjazd do Nadleśnictwa Gidle z siedzibą w Niesulowie w celu pozyskania sadzonek drzewek iglastych i liściastych.

• Przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY - wspólne sadzenie drzewek.

• Udział w akcji MEN "Szkoła Pamięta" (odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii,  zapalenie zniczy na grobach zmarłych bohaterów wojennych, na grobie Tomasza Buczyńskiego (przyczynił się on do rozwoju wsi Ciężkowie i pomagał jej mieszkańcom, twórca pierwszej szkoły w Ciężkowicach).

• Zorganizowanie na terenie szkoły akcji charytatywnej "Mikołaj dla Dzieci z Hospicjum" (Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej) oraz przekazanie zebranych darów podopiecznym hospicjum częstochowskiego (książki, gry, zabawki, słodycze, kosmetyki pielęgnacyjne, środki czystości, pieluchy, ręczniki).

• Włączenie się do akcji charytatywnej (Caritas) zorganizowanej na terenie naszej parafii przez księdza Kamila Chudego. Zebranie słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Zachęcenie uczniów, nauczycieli do stworzenia kartek świątecznych.

opiekun SKW: pani Ilona Gniatkowska-Cudak