WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK

Dzięki projektowi "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt, który jest wykorzystywany przez uczniów i nauczycieli w pracy w szkole. We wrześniu i październiku najczęściej korzystaliśmy z miksera ZZMX8RBT oraz zestawu nagłaśniającego Auna Cube 18122.1. Jego wykorzystanie znacznie poprawiło jakość nagłośnienia podczas szkolnych uroczystości: Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23, Dzień Języków Obcych, Święto Edukacji Narodowej, Ślubowanie Klasy Pierwszej. Obsługą sprzętu w czasie prób i uroczystości zajmują się nauczyciele (pani Ilona Gniatkowska-Cudak oraz pani Teresa Leśniewska-Przygodzińska) oraz wyznaczeni uczniowie.

W ramach programu szkoła zakupiła również nowoczesny sprzęt fotograficzny i niezbędne akcesoria. We wrześniu uczniowie oraz nauczyciele głównie poznawali jego działanie. Wspólnie oglądaliśmy filmiki i webinary zamieszczone w serwisie YouTube.pl oraz podejmowaliśmy pierwsze próby jego wykorzystania.

Uczniowie klasy VII zapoznają się z działaniem aparatu Sony ZV-1,
montują aparat na statyw i robią próbne nagrania.

Uczniowie klasy VII montują Gimbal Moza Aircross2.

W październiku Aparat Sony ZV-1 został wykorzystany do zrobienia dokumentacji realizacji Programu Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie klasy V i VI mają już za sobą pierwsze zajęcia z wykorzystaniem długopisów Banach3D:

Uczniowie chętnie korzystają z nowych narzędzi zakupionych dzięki wsparciu finansowemu Programu Laboratoria Przyszłości, które urozmaicają lekcje i pozwalają im zdobyć nowe umiejętności praktyczne.