GRUDZIEŃ

Nauka, zabawa, rozwój - takie połączenie jest możliwe dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Pisaki 3D to ulubione narzędzie uczniów. W grudniu zostały wykorzystane podczas zajęć w kolejnych klasach i na kolejnych przedmiotach.

W klasie II przeprowadzone zostały zajęcia z edukacji technicznej mające na celu zaznajomienie uczniów z nowym urządzeniem - długopisem 3D. Dzieci nabyły wiedzę na temat obsługi nowego urządzenia, poznały wiele ciekawostek o śniegu i jego płatkach, wykonały prace wykorzystane do zimowej dekoracji klasy (płatki śniegu).

W klasie VII przeprowadzono lekcje plastyki, na których tworzono animacje plastelinowe. Do ich stworzenia uczniowie, pod okiem nauczyciela, wykorzystali aparat fotograficzny. Zrobili wiele zdjęć zmienianych przez siebie obiektów oraz postaci, aby na koniec umieścić je w prostym programie komputerowym do realizacji filmów. Zmontowali fotograficzny materiał w doskonałe animacje.

Uczniowie klasy V i VI na zajęciach z techniki wykonali pracę przestrzenną obrazującą ozdoby świąteczne. Do ich wykonania użyli długopisów 3D, wykorzystując różne kolory filamentów. Praca z długopisami zaangażowała uczniów w staranne działania praktyczne, ucząc wytrwałości, cierpliwości a także współpracy i integracji. Efekty końcowe były zachwycające, a uczniowie bardzo zadowoleni.