LISTOPAD

Listopad to kolejny miesiąc, w którym wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości, a tym samym uatrakcyjniamy zajęcia oraz uczymy dzieci obsługi nowych narzędzi. Reakcje uczniów są bardzo pozytywne. Z dużym zainteresowaniem i radością sięgają zwłaszcza po pisaki 3D.

Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie rozwijali sprawności manualne i kreatywność, tworząc elementy dekoracyjne (długopisy 3D) związane z Bożym Narodzeniem. Ich wytwory zostaną wykorzystane do świątecznej dekoracji szkoły.

Na  zajęciach Koła Chemicznego uczniowie klasy VII zapoznali się z obsługą stacji lutowniczej. Wykorzystali lutownicę do łączenia elementów miedzianych z użyciem cyny. Celem tych zajęć było zdobycie umiejętności lutowania. Z kolei uczniowie kl. VIII podczas lekcji fizyki badali różne metale pod względem temperatury topnienia i możliwości połączenia ich ze sobą, wykorzystując do tego lutownicę wraz z opalarką. Zaowocowało to poznaniem przez uczniów sposobów obróbki metali.

Klasa VIII podczas lekcji fizyki wykorzystała FORBOT, czyli zestaw do kursu podstaw Arduino. Uczniowie tworzyli systemy działające za pomocą zestawu do elektroniki z możliwością programowania, dzięki temu poznali oni inne środowisko programowania.

Na zajęciach z techniki uczniowie klasy V oraz uczniowie z klasy VII na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych korzystali z akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z zestawem bitów. Na wstępie zapoznali się z nowym sprzętem, z przepisami BHP oraz instrukcją obsługi. Obcowanie ze sprzętem pozwoliło uczniom połączyć zdobytą wiedzę teoretyczną z ćwiczeniami praktycznymi i wykonali karmnik dla ptaków.  Uczniowie podczas zajęć rozwijali swoje umiejętności techniczne i manualne, mieli możliwość poznania sprawnej organizacji pracy zespołowej, dbania o porządek na stanowisku pracy z naciskiem na zachowanie zasad BHP.

Mikser ZZMX8RBT, zestaw nagłaśniający Auna Cube oraz aparat Sony ZV-1 zostały wykorzystane podczas zabawy andrzejkowej dla klas 0-8 i oddziału przedszkolnego. Dzięki temu poprawiła się jakość dźwięku, czego efektem był uśmiech i zadowolenie uczniów naszej szkoły. Aparatem została wykonana dokumentacja fotograficzna imprezy.

Ten sam zestaw sprzętu został wykorzystany w czasie spotkania z uczniami klas V-VIII w ramach realizacji programu „Warszawa – Miasto Nieugięte”. Aparatem została wykonana dokumentacja fotograficzna projektu. Sprzęt nagłaśniający umożliwił lepszy odbiór filmu wyświetlonego podczas spotkania.

Uczniowie chętnie korzystają z nowych narzędzi zakupionych dzięki wsparciu finansowemu Programu Laboratoria Przyszłości, które urozmaicają lekcje i pozwalają im zdobyć nowe umiejętności praktyczne.