Kryształowy uśmiech mam, bo o zęby dbam
- Strona główna
- -
- Szkoła
- -
- Z życia szkoły
- -
- Projekty, programy
- -
- Kryształowy uśmiech mam, bo o zęby dbam
„Kryształowy uśmiech mam, bo o zęby dbam!”
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I–III wzięli udział w wojewódzkim programie edukacyjnym dotyczącym profilaktyki i higieny jamy ustnej „Kryształowy uśmiech mam, bo o zęby dbam!”.
Głównym celem programu było kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych, a także promowanie zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania, które odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu próchnicy.
W trakcie zajęć profilaktycznych uczniowie:
-
poznali rodzaje i budowę zębów,
-
utrwalili zasady prawidłowej higieny jamy ustnej,
-
dowiedzieli się, jak zapobiegać próchnicy,
-
uczestniczyli w instruktażu prawidłowego szczotkowania zębów,
-
rozmawiali o zdrowej diecie, sprzyjającej mocnym i zdrowym zębom.
Dzieci uczyły się, które produkty warto wybierać na co dzień, a których należy unikać, aby chronić zęby przed próchnicą. Podczas zajęć oglądały prezentacje multimedialne, rozwiązywały quizy i zagadki oraz wykonywały różnorodne zadania utrwalające zdobytą wiedzę.
Program realizowano podczas zajęć świetlicowych od października do stycznia. Zajęcia prowadziły panie Dorota Sapis oraz Izabela Dziuba.
Dzięki udziałowi w programie uczniowie zdobyli cenną wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im dbać o zdrowy, piękny uśmiech każdego dnia.
-
