STYCZEŃ

Nauka, zabawa, rozwój – takie połączenie jest możliwe dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. W styczniu ze względu na ferie zimowe w naszym województwie (16.01. – 29.01.) czas na wykorzystanie sprzętu był ograniczony. Mimo to aparatura ta została wielokrotnie wykorzystana.
Podczas przesłuchań w ramach Szkolnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, użyty został zestaw nagłaśniający, oświetleniowy oraz rejestrujący (aparat fotograficzny z funkcją kamery).

Aparatem fotograficznym robione były również zdjęcia podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz podczas przedstawienia jasełkowego (występ dla seniorów oraz rodziców). Jeden z wyznaczonych uczniów wykonywał zdjęcia, które zamieszczone zostały na stronie internetowej szkoły. Podczas tych uroczystości wykorzystano także cały zestaw nagłaśniający.

W klasie III przeprowadzono zajęcia z edukacji informatycznej, na których uczniowie zapoznali się z budową oraz obsługą aparatu fotograficznego. Uwiecznili na fotografiach wspólnie spędzone chwile na świeżym powietrzu oraz wiele ciekawych miejsc znajdujących się w Ciężkowicach. Radość była ogromna, a piękna pogoda sprawiła, że zdjęcia wyszły imponująco. Trzecioklasiści wykorzystali je później do tworzenia prezentacji w programie PowerPoint.

Uczniowie klasy VIII, podczas zajęć z matematyki, mieli możliwość pracy z drukarką 3D. Poznali budowę, sposób działania oraz zasady bezpiecznego korzystania z drukarki 3D. Zostały wydrukowane pierwsze bryły – prostopadłościany i sześciany. W praktyczny sposób zostały omówione zagadnienia związane z polem i objętością brył. Uczniowie zauważyli, że wykorzystanie nowoczesnych możliwości technicznych służy lepszemu zdobywaniu wiedzy.