Aktualności
Konkurs
12.02.2025
Klasowy Dzień Pizzy
10.02.20257 lutego klasa 4 zorganizowała klasowy „Dzień Pizzy”. Któż z nas nie lubi tego tradycyjnego włoskiego dania? Przygotowanie pizzy było fantastyczną okazją do wspólnego działania i integracji klasy. Spójrzcie sami..
Uczniowie naszej szkoły na XVI Konferencji Logistycznej
10.02.20254 lutego 2025 r. uczniowie naszej szkoły: Przemysław Łągiewka, Klaudia Ociepa, Marcel Ociepa i Daria Szlakiewicz z klasy VII oraz Aleksandra Ociepa z klasy VIII uczestniczyli w XVI Konferencji Logistycznej „Logistyka dziś i jutro”, która odbyła się w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.
Podczas wydarzenia zmierzyli się w quizie „Logistyczne starcie”, obejrzeli pokaz technik interwencyjnych oraz sprawdzili swoją celność na wirtualnej strzelnicy. Szczególny sukces odniósł Marcel Ociepa z klasy VII, który zdobył III miejsce w konkursie „Logistyka Świętego Mikołaja” i odebrał zasłużoną nagrodę.
"Magia Dętych Brzmień - koncert Orkiestry Dętej z Gidel"
05.02.202530 stycznia gościliśmy w naszej szkole Orkiestrę Dętą z Gidel. Pod batutą pana Karola Pospieszalskiego zagrała wspaniały Koncert Noworoczny, który dostarczył nam wielu muzycznych wrażeń.
Wszystkich rodziców zainteresowanych uczestnictwem dzieci w bezpłatnych zajęciach gry na instrumentach dętych oraz próbach z orkiestrą zapraszamy do sekretariatu szkoły, gdzie można wypełnić wymagane dokumenty i zgłosić dziecko.
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2025/2026
04.02.2025
Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek
31.01.202523 stycznia w sali kameralnej GOK w Gidlach odbyły się przesłuchania XX Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę w przesłuchaniach reprezentowali uczniowie: Alicja Borowik, Natalia Górska, Hanna Borowik, Maja Dukat, Zuzanna Czyż, Patrycja Łęgowik, Julian Cudak. Miło nam poinformować, iż Hanna Borowik zajęła II miejsce, natomiast Natalia Górska III miejsce w kategorii klas I-III. W kategorii klas IV-VI zaszczytne I miejsce zajął Julian Cudak, natomiast Maja Dukat i Patrycja Łęgowik zdobyły wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!
1
"Wspólne chwile - Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole"
24.01.2025
Dzień Babci i Dziadka - Życzenia od uczniów
21.01.2025
IX Festiwal "It's Christmas - Weihnachten Time" w Stobiecku Szlacheckim
21.01.202515 stycznia 2025r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stobiecku Szlacheckim odbyła się IX edycja Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w Języku Angielskim i Niemieckim "It's Christmas - Weihnachten Time". Wydarzenie to zgromadziło ponad 40 uczestników ze szkół podstawowych powiatu radomszczańskiego. Naszą szkołę pięknie zaprezentowali uczniowie klasy V, śpiewając piosenki w języku angielskim. Julian Cudak wystąpił z piosenką „Merry Christmas Everyone”, Oliwier Dukat zaśpiewał „Last Christmas” a Patrycja Łęgowik „Mary, Did You Know? Julian Cudak wywalczył wyróżnienie. Uczestnikom gratulujemy talentu wokalnego oraz umiejętności językowych.
Nadchodzące wydarzenia - styczeń, luty
17.01.20251.Bezpieczny uczeń w sieci - cykl webinarów dla uczniów - styczeń - marzec 2025 r.
2.Webinarium dla seniorów i ich opiekunów „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”, organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej i Komendą Główną Policji, w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR. - 21 stycznia 2025 roku (17:00-18:45)
3.Dzień Babci i Dziadka - 22.01.2025 r. godz.10.00
4.Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek - 23.01.2025 r.
5.Dzień Bezpiecznego Internetu - 11.02.2025 r.
6.Zabawa karnawałowo- walentynkowa - 12.02.2025r.
7.Poczta walentynkowa - 14.02.2025 r.
8.Śródroczne klasyfikacyjne zebranie Rady Pedagogicznej - 28.01.2025 r. godz.15.00
9.Zebranie z rodzicami - podsumowanie pracy I półrocza - 30.01.2025 r. godz.16.30
10.Śródroczne podsumowujące zebranie Rady Pedagogicznej - 03.02.2025 r. godz.15.00
11.Dzień Języka Ojczystego - luty, marzec 2025 r.
Starsi uczniowie czytają przedszkolakom
14.01.2025Akcja „Czytamy Przedszkolakom” to akcja, która ma miejsce w naszej szkole już od kilku lat. Niezmiennie cieszy się popularnością. Powszechnie wiadomo, iż zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury. Pamiętajmy „Nikt nie rodzi się czytelnikiem, uczymy się tego od dzieciństwa”.
Podziękowanie za wsparcie w pozyskaniu materiałów edukacyjnych z historii
14.01.2025Dziękujemy serdecznie p. Katarzynie Helik z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi za możliwość pozyskania pomocy edukacyjnych z historii, tj. komiksów „Warszyc”, „Operacja Dorsze” i „Hubal”, dwóch tek edukacyjnych: „ Polskie drogi do niepodległości 1914-1918” i „Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” oraz gier planszowych: „Zwierzęca brygada” i „Multi historia. Twórcy Niepodległej Polski”.
Cykl szkoleń dla dzieci "Klikam z głową" z UKE
14.01.20258 stycznia 2025 uczniowie klas I-III wzięli udział w pierwszym webinarze Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ramach cyklu „Klikam z głową”. Spotkanie dotyczyło tematu „Loguj się bezpiecznie”. Odpowiadało na pytania, jak logować się bezpiecznie, jak tworzyć mocne hasła, dlaczego "password123" to już przeszłość. W webinarze wzięło udział 21 dzieci.
Kolejne spotkania odbędą się w następujących terminach:
- 15.01.2025r. „Loguj się bezpiecznie” kl. IV - VI
- 05.02.2025r. „Chroń swoje dane” kl. I - III
- 12.02.2025r. „Chroń swoje dane” kl. IV - VI
- 05.03.2025r. „Manipulacje w mediach społecznościowych” kl. VII -VIII
- 12.03.2025r. „Manipulacje w mediach społecznościowych” kl. IV - Vi
Zaproszenie
13.01.2025Zapraszamy na szkolenie organizowane on-line „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”, które odbędzie się w naszej szkole 21 stycznia 2025r. . Webinarium jest skierowane do seniorów oraz ich opiekunów. Jego celem jest zwiększenie poziomu świadomości odnośnie zagrożeń pojawiających się w cyberprzestrzeni. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły nr tel. 343272281.
Olimpiada Zdrowia PCK
12.01.20259 stycznia 2025 r. w Radomsku odbył się etap rejonowy 32. edycji Olimpiady Zdrowia PCK. Wziął w nim udział uczeń naszej szkoły Przemysław Łągiewka, który ostatecznie zajął III miejsce.
Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało na etapie szkolnym uzyskać powyżej 10 pkt. w teście rozwiązywanym online.
Olimpiada Zdrowia to konkurs, który promuje zdrowy styl życia, zasady zrównoważonego żywienia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
Konkurs Kolęd i Pastorałek
11.01.202518.12.2024r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Leć kolędo w świat..."
Wzięły w nim udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII. Po powitaniu przez Panią Dyrektor zaproszonych gości, zaprezentowali się wykonawcy. Zaśpiewali zarówno tradycyjne, znane wszystkim kolędy, jak i współczesne pastorałki, które wprowadziły wszystkich w wyjątkową świąteczną atmosferę.
Każda występująca na szkolnej scenie klasa zaprezentowała jedną wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W konkursie brali także udział chętni soliści.Komisja konkursowa w składzie: pani Agnieszka Karczewska, pan Krzysztof Normand oraz pani Barbara Kozłowska wybrała zwycięzców:
Kategoria: Oddział przedszkolny – klasy I-III
I miejsce - Oddział przedszkolny
II miejsce - kl. III
III miejsce -kl. I, kl. IIKategoria: klasy IV-VIII
I miejsce - kl. V
II miejsce - kl. VII, Kl. VIII
III miejsce - kl. IV, kl.VIW kategorii soliści
Kategoria: Oddział przedszkolny – klasy I-III
I miejsce- Alicja Borowik kl. I
II miejsce- Natalia Górska kl.III
III miejsce Hanna Borowik kl.III
Wyróżnienie Wojciech Matuszczyk OP
Kategoria: klasy IV-VIII
I miejsce - Patrycja Łęgowik kl. V
II miejsce - Julian Cudak kl.V
III miejsce - Oliwier Dukat kl. VPozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim wykonawcom!
Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców i Nasza szkoła. Dziękujemy.
Świąteczne życzenia
19.12.2024
Lekcja z Mikołajem
13.01.2025106 grudnia zapanował w naszej szkole nastrój mikołajkowy. Uczniowie klasy IV upiekli z wychowawcą ciastka z konfiturą z wiśni, a klasa VI wykonała na zajęciach języka niemieckiego plakaty i książeczki o Świętym Mikołaju.
Świąteczne wypieki z klasą VII
20.12.2024Święta tuż, tuż... Czas rozpocząć świąteczne wypieki. Klasa VII zaprasza do naszej świątecznej piekarni, gdzie powstają przepyszne Lebkuchen, czyli pierniczki ....
Warsztaty adwentowe
20.12.2024W dniu 16 grudnia 2024 roku odbyły się warsztaty adwentowe prowadzone przez panią Malwinę Ewę Mikicką z Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach. Uczniowie klas I - III uczyli się wykonywać pawie oczka według instrukcji z książki Felicji Gosienieckiej pt. „Choinka polska” z 1927 roku. Celem spotkania było upowszechnianie polskiej tradycji wykonywania ozdób choinkowych daną metodą oraz usprawnianie motoryki i sensoryki uczniów klas młodszych. Uczniowie po warsztatach zabrali własnoręcznie wykonane ozdoby do domu, by ozdobić nimi swoje choinki.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
