Aktualności
Życzenia
27.06.2026
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
27.06.2026W piątek, 26 czerwca, w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026. To był czas podsumowań, podziękowań i wspólnej radości z całorocznej pracy.
Podczas uroczystości uczniowie odebrali świadectwa, a najlepsi z nich zostali nagrodzeni i otrzymali wyróżnienia za swoje osiągnięcia w nauce i zaangażowanie w życie szkoły.
Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie absolwentów – czworo ósmoklasistów zakończyło tego dnia swoją edukację w naszej szkole. Życzymy im samych sukcesów w kolejnym etapie nauki!
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć, a całej szkolnej społeczności życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!
5
Rozdanie nagród i dyplomów
27.06.2026W czwartek, 25 czerwca, w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. Uczniowie zostali nagrodzeni za udział i osiągnięcia w licznych akcjach, konkursach oraz projektach realizowanych w tym roku szkolnym.
Nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie zaangażowani m.in. w:
- zdobycie certyfikatów z pierwszej pomocy,
- udział w akcjach i programach edukacyjnych: „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Akademia Bezpiecznego Puchatka” oraz „Akademia Zdrowej Energii”,
- aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim,
- udział w akcji „BohaterOn”,
- zdobycie kart rowerowych,
- największą aktywność w InstaLingu,
- szkolny konkurs geograficzny,
- szkolny turniej ringo.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły!
3
Przebieg zakończenia roku szkolnego 2025/26
24.06.2026Dowozy w dniu 26.06.2026r. (piątek)
7:00 - Gidle (koło szkoły)
7:05 - Górka
7:15 - Zabrodzie
7:20 – Graby, Michałopol
7:30 - Huby Ciężkowice
7:35 - szkoła Ciężkowice
Odwóz:
11:00 dla dzieci szkolnych
13:55 - dla dzieci z oddziału przedszkolnego
II Rodzinny Piknik Sportowy za nami!
20.06.202613 czerwca 2026 roku na placu szkolnym przy PSP im. K. Makuszyńskiego w Ciężkowicach odbył się II Rodzinny Piknik Sportowy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez społeczność szkolną i zgromadziło licznie przybyłych gości, m.in. Wójta Gminy Gidle Pana Lecha Bugaja, Przewodniczącą Rady Powiatu Radomszczańskiego Panią Ewę Gajzler, Sekretarz Gminy Panią Urszulę Borowik, Proboszcza Parafii Ciężkowice ks. Kamila Chudego, Radnego Pana Tadeusza Badylaka oraz Panią Sołtys Annę Bałę.
Podczas pikniku zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III z przepięknym programem wokalno-tanecznym z okazji Dnia Mamy i Taty.
Następnie rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Dorosłych. Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze, a walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta. Zmagania zawodników sędziowała absolwentka szkoły Dominika Garlicka. O końcowym zwycięstwie zdecydowała liczba strzelonych bramek. Zwycięska drużyna otrzymała okazały puchar. Kapitanowie drużyn zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, natomiast każdy zawodnik otrzymał medal za udział w turnieju.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
- miejsce – „United” Ciężkowice”
- miejsce – „Orły” Graby
- miejsce – OSP Ciężkowice
- miejsce – „Trampkarze” Ciężkowice
Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, dmuchaniec dla najmłodszych, warsztaty scrapbookingowe, malowanie twarzy, tatuaże oraz kolorowe warkoczyki. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej, w której można było skosztować pysznych przekąsek i domowych wypieków.
Kolejną atrakcją dla najmłodszych była obecność strażaków z OSP w Ciężkowicach. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki, usiąść za jego kierownicą oraz poznać wyposażenie wykorzystywane podczas akcji ratowniczych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy, odpowiadali na liczne pytania uczestników i przybliżali specyfikę służby strażackiej. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.
Podczas pikniku odbywał się także konkurs „Bilet wstępu do prezentu”. Każdy zakupiony bilet-cegiełka dawał możliwość otrzymania upominku niespodzianki oraz udziału w losowaniu prezentów głównych ufundowanych przez sponsorów. Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na poprawę estetyki szkoły, w szczególności na remont stołówki szkolnej.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację pikniku, druhów OSP, sołectwa Ciężkowice za ufundowanie poczęstunku dla zawodników, dzieci i gości, sponsorów oraz wszystkich uczestników. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wydarzenie przebiegło w wyjątkowo rodzinnej, radosnej atmosferze i stało się doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej.
Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Rodzinnego Pikniku Sportowego!
22Fotorelacja z Pikniku powstała dzięki uprzejmości autorki zdjęć - Eweliny Ociepy.
Więcej zdjęć udostępnimy wkrótce.
Czytanie na polanie
18.06.2026Dziś zamieniliśmy klasy na trawę i błękit nieba.
18 czerwca 2026 roku po raz drugi wzięliśmy udział w Międzynarodowej Akcji Czytelniczej „Czytanie na Polanie". Najpierw wspólnie wysłuchaliśmy bajki muzycznej „Przygody Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego, który po raz kolejny udowodnił, że dobra literatura nie starzeje się ani o jeden dzień. Potem każdy sięgnął po własną książkę, a kiedy ostatnia strona została przewrócona, zaczął się piknik. Śmiech, dobre jedzenie, zabawa i słońce nad głową. Trudno o lepsze zakończenie dnia.
Razem z uczniami, nauczycielami i szkołami z całej Polski oraz z różnych zakątków świata pokazaliśmy, że czytanie może wyglądać właśnie tak.
3
Gminni mistrzowie ortografii angielskiej i niemieckiej!
17.06.202612 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w II edycji gminnego konkursu na Mistrza Ortografii Języka Angielskiego (klasy IV–VIII) i Języka Niemieckiego (klasy VI–VIII), który odbył się w Szkole Podstawowej w Pławnie. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Klasa VIII
Przemysław Łągiewka: Mistrz Ortografii Języka Angielskiego
Klaudia Ociepa: Wicemistrzyni Ortografii Języka Niemieckiego
Klasa VII
Wiktoria Włodarczyk: Mistrzyni Ortografii Języka Angielskiego
Eliza Załóg: II Wicemistrzyni Ortografii Języka Niemieckiego
Klasa VI
Oliwier Dukat: Mistrz Ortografii Języka Angielskiego
Patrycja Łęgowik: Mistrzyni Ortografii Języka Niemieckiego
Klasa V
Maja Dukat: Wicemistrzyni Ortografii Języka Angielskiego
Klasa IV
Mikołaj Matuszczyk: Wicemistrz Ortografii Języka Angielskiego
Konkurs był nie tylko sprawdzianem umiejętności językowych, ale także doskonałą okazją do zabawy i integracji w przyjaznej atmosferze.
Serdecznie gratulujemy Naszym Mistrzom i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych!
Trzymaj formę
18.06.2026W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła brała udział w kolejnej edycji programu „Trzymaj Formę!”.
Dzięki różnorodnym formom aktywności fizycznej, działaniom prozdrowotnym oraz systematycznej
promocji zdrowego odżywiania uczniowie aktywnie włączali się w realizację założeń programu. Podjęte
inicjatywy pozwoliły z powodzeniem zrealizować wszystkie wymagania, a szkoła otrzymała certyfikat
potwierdzający udział w programie.
Bezpiecznie na rowerze i nie tylko
17.06.202615 czerwca 2026 roku uczniowie klasy czwartej zdawali egzamin na kartę rowerową. Podczas egzaminu obecna była aspirant Magdalena Molińska z Posterunku Policji w Żytnie.
Po zakończonej części egzaminacyjnej aspirant przeprowadziła jeszcze krótką pogadankę z uczniami. Nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale też ogólnie o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Mówiła o tym, żeby uważać na siebie w różnych sytuacjach: na drodze, podczas zabawy, nad wodą czy w kontaktach z nieznajomymi. Przypomniała też, jak ważne jest informowanie dorosłych o tym, gdzie się jest i z kim się spędza czas.
Na koniec uczniowie mogli zadawać pytania i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Spotkanie było konkretne i spokojne, a przede wszystkim dało dzieciom kilka ważnych wskazówek na nadchodzące wakacje.
Wycieczka do Łodzi – Planetarium, Centrum Nauki i Techniki oraz Orientarium Zoo
17.06.202616 czerwca 2026 roku uczniowie klas I–VIII wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Dzień rozpoczął się seansem w Planetarium, a następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach biologicznych i chemicznych w Centrum Nauki i Techniki, gdzie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Orientarium Zoo, gdzie można było zobaczyć zwierzęta z różnych kontynentów żyjące w warunkach przypominających ich naturalne środowisko.
Nie zabrakło wspólnego obiadu – włoskiej pizzy, a także wizyty w McDonald's.
6
Chronimy skarby naszych lasów
17.06.2026Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Aleksander Jędrzejczyk zdobył III miejsce w konkursie plastycznym pt. „Chronimy skarby naszych lasów”. Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi.
Praca ucznia klasy II została doceniona za kreatywność, estetykę wykonania oraz promowanie postaw proekologicznych i troski o środowisko naturalne. Sukces ten jest dowodem talentu, zaangażowania i wrażliwości na piękno polskiej przyrody.
Serdecznie gratulujemy laureatowi i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych
Zebranie rodziców dzieci przedszkolnych
16.06.2026W piątek 19.06.2026 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny oraz dzieci nowo przyjętych do oddziału przedszkolnego w Ciężkowicach na rok szkolny 2026/2027 w celu podpisania umowy świadczenia usług w zakresie wychowania przedszkolnego.
W przypadku braku możliwości uczestniczenia w zebraniu prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem szkoły tel. 343272281
Dieta przyjazna planecie
17.06.2026W czerwcu nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w czwartej edycji programu edukacyjnego Dieta Przyjazna Planecie.
Uczniowie na lekcjach biologii, edukacji zdrowotnej, GDDD oraz na zajęciach świetlicowych mieli możliwość odkrywania niezwykłej sieci powiązań między różnorodnością biologiczną, klimatem, żywnością i zdrowiem człowieka.
Każdego dnia możemy zrobić coś dobrego dla planety. To, co jemy – każdy posiłek spożywany w szkolnej stołówce – może przyczynić się do ratowania przyrody! Świadomość, skąd pochodzi nasza żywność i jak jest wytwarzana, ma znaczenie. Im więcej wiemy o jedzeniu, tym lepsze mogą być nasze wybory – dla zdrowia i dla planety.
Wizyta w Nadleśnictwie Gidle
11.06.2026W dniach 9 i 10 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjeździe przyrodniczo-edukacyjnym do Nadleśnictwa Gidle z siedzibą w Niesulowie. Podczas pobytu przeszli leśną ścieżkę edukacyjną, poznając warstwy lasu, jego mieszkańców oraz zasady ochrony przyrody.
W trakcie wyjazdu uczniowie uczestniczyli również w ciekawych warsztatach, a zdobytą wiedzę utrwalali podczas przyrodniczego bingo. Zajęcia odbywały się w atmosferze zabawy i aktywnego odkrywania przyrody, rozwijając zainteresowania ekologiczne oraz umiejętność obserwacji otaczającego świata.
II Gminne Mini Igrzyska Sportowe Przedszkolaków
11.06.20269 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w II Gminnych Mini Igrzyskach Sportowych w Gidlach. W zmaganiach drużynowych wywalczyły III miejsce, wykazując się sportowym duchem i doskonałą współpracą. Sukces odniósł również Jan Górski, który w biegu indywidualnym zdobył III miejsce.
Podczas zawodów mali sportowcy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w wielu konkurencjach, a przede wszystkim świetnie się bawili. Wydarzenie sprzyjało integracji, rozwijaniu sprawności ruchowej oraz kształtowaniu zdrowych nawyków i zamiłowania do aktywności fizycznej.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i drobne upominki, a wspólne zdjęcia będą przypominać o tym pełnym emocji i radości dniu.
Jesteśmy niezwykle dumni z naszych przedszkolaków, które swoją postawą pokazały, że najważniejsze w sporcie są radość ze wspólnej zabawy, zaangażowanie i gra fair play.
Ogłoszenie - dyżur wakacyjny
07.06.2026Dyżur w okresie wakacji dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2025/2026 do
placówek przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Gidle pełnią:
- od 01.07.2026 r. do 20.07.2026 r. - Publiczne Przedszkole w Gidlach
- od 21.07.2026 r. do 10.08.2026 r. - Publiczne Przedszkole w Pławnie
- od 11.08.2026 r. do 31.08.2026 r. - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach
Z dyżuru wakacyjnego przedszkoli i oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole
Podstawowej w Ciężkowicach mogą korzystać wyłącznie dzieci obojga rodziców
pracujących.
Wnioski o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny należy składać u dyrektorów
poszczególnych placówek w ustalonych przez nich terminach. Dyrektor Publicznej Szkoły
Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ciężkowicach lub osoba przez niego
upoważniona przyjmuje wnioski w terminie od 08.06.2026 r. do 12.06.2026 r. w godz. 8.00
- 15.00.
Szczegółowe informacje, wnioski oraz wzór zaświadczenia o zatrudnieniu do
pobrania na stronie REKRUTACJA NA DYŻUR WAKACYJNY
Canvastyczne spotkania z Canvą!
07.06.2026W ramach projektu „Canva na każdą lekcję” nasi uczniowie z klas VI –VIII rozwijali swoje kompetencje cyfrowe i kreatywne, eksplorując możliwości aplikacji Canva dla Edukacji. Podczas trzech praktycznych spotkań uczestnicy zgłębiali zagadnienia związane z tworzeniem szablonów i kart pracy, projektowaniem grafiki oraz przygotowywaniem przejrzystych arkuszy.
Projekt pozwolił uczniom odkryć, jak efektywnie wykorzystywać nowoczesne narzędzia graficzne w nauce i codziennej pracy. Dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej z Canvą uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z pełnej wersji Canva dla Edukacji za pośrednictwem Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, tworząc prezentacje, plakaty, filmy, strony internetowe oraz wiele innych atrakcyjnych materiałów edukacyjnych.
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY KLASY I - VIII
07.06.2026W naszej szkole 2 czerwca odbyły się warsztaty profilaktyczne „Trening Nieagresywnej Komunikacji”.
Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak rozmawiać ze sobą w sposób pełen szacunku, jak radzić sobie ze złością oraz jak rozwiązywać konflikty bez używania agresji. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach rozwijających umiejętność słuchania, wyrażania własnych emocji i potrzeb oraz współpracy w grupie.
Warsztaty były okazją do refleksji nad własnym zachowaniem i pokazania, że dobra komunikacja, empatia i wzajemny szacunek pomagają budować przyjazne relacje z innymi.
Dziękujemy za wartościowe spotkanie i wspólnie spędzony czas!
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
