W dniach 20.04 - 24.04.2026 r. w naszej szkole odbędzie się Tydzień Zdrowia.
Przez pięć dni uczniowie będą uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach promujących zdrowy styl życia, dbali o kondycję fizyczną, dobrostan psychiczny oraz bezpieczeństwo.
KAŻDY DZIEŃ MA SWÓJ MOTYW PRZEWODNI:
Poniedziałek 20.04.2026r. - AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA
- zdrowe przerwy z muzyką i ruchem (zabawy organizuje Samorząd Uczniowski);
- udział całej społeczności szkolnej w „ Spacerze po zdrowie”.
Wtorek 21.04.2026r. – RAZEM DLA ZDROWIA
- usiądź mądrze- jak dbać o kręgosłup w szkole – spotkanie z rehabilitantem:
10:00-10:30 kl. I-III;
10:30 -11:00 kl. IV-VIII;
- siła która inspiruje - spotkanie dla uczniów i ich rodziców o godz.16:30 z przedstawicielami Radomszczańskiego Klubu Amazonek.
Środa 22.04.2026r. - ZDROWE ODŻYWIANIE
- woda zamiast słodkiego - dzień bez napojów słodzonych;
- soki owocowe i warzywne do obiadu (przygotowuje SU);
- „Zdrowsze śniadanie”- uczniowie wraz z wychowawcą przygotowują śniadanie
godz. 8:25 – 9:10;
- Ekofeston – Ogólnopolski Festiwal Ekologii Online
kl. I -III godz. 9 :00 – 10:00; kl. IV -V godz. 11:00 – 12:30
Czwartek 23.04.2026r. - ZDROWIE PSYCHICZNE
- mini lekcje wychowawcze: 10 minutowe ćwiczenia oddechowe;
- „Dzień dobrego słowa”- uczniowie losują karteczki z pozytywnymi komunikatami;
- „Strefa ciszy”-miejsce relaksu z muzyką i poduchami.
Piątek 24.04.2026r. – ZIELONA ENERGIA
- pokaz mody -EkoModa;
- rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego „Jak możemy chronić naszą planetę”;
- doświadczenie z filtrowaniem wody;
- podsumowanie tygodnia zdrowia.
Tydzień zdrowia to okazja do wspólnej nauki, zabawy i refleksji nad tym,
jak codzienne wybory wpływają na nasze zdrowie.