13 czerwca 2026 roku na placu szkolnym przy PSP im. K. Makuszyńskiego w Ciężkowicach odbył się II Rodzinny Piknik Sportowy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez społeczność szkolną i zgromadziło licznie przybyłych gości, m.in. Wójta Gminy Gidle Pana Lecha Bugaja, Przewodniczącą Rady Powiatu Radomszczańskiego Panią Ewę Gajzler, Sekretarz Gminy Panią Urszulę Borowik, Proboszcza Parafii Ciężkowice ks. Kamila Chudego, Radnego Pana Tadeusza Badylaka oraz Panią Sołtys Annę Bałę.
Podczas pikniku zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III z przepięknym programem wokalno-tanecznym z okazji Dnia Mamy i Taty.
Następnie rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Dorosłych. Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze, a walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta. Zmagania zawodników sędziowała absolwentka szkoły Dominika Garlicka. O końcowym zwycięstwie zdecydowała liczba strzelonych bramek. Zwycięska drużyna otrzymała okazały puchar. Kapitanowie drużyn zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, natomiast każdy zawodnik otrzymał medal za udział w turnieju.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
- miejsce – „United” Ciężkowice”
- miejsce – „Orły” Graby
- miejsce – OSP Ciężkowice
- miejsce – „Trampkarze” Ciężkowice
Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, dmuchaniec dla najmłodszych, warsztaty scrapbookingowe, malowanie twarzy, tatuaże oraz kolorowe warkoczyki. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej, w której można było skosztować pysznych przekąsek i domowych wypieków.
Kolejną atrakcją dla najmłodszych była obecność strażaków z OSP w Ciężkowicach. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki, usiąść za jego kierownicą oraz poznać wyposażenie wykorzystywane podczas akcji ratowniczych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy, odpowiadali na liczne pytania uczestników i przybliżali specyfikę służby strażackiej. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.
Podczas pikniku odbywał się także konkurs „Bilet wstępu do prezentu”. Każdy zakupiony bilet-cegiełka dawał możliwość otrzymania upominku niespodzianki oraz udziału w losowaniu prezentów głównych ufundowanych przez sponsorów. Dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na poprawę estetyki szkoły, w szczególności na remont stołówki szkolnej.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację pikniku, druhów OSP, sołectwa Ciężkowice za ufundowanie poczęstunku dla zawodników, dzieci i gości, sponsorów oraz wszystkich uczestników. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wydarzenie przebiegło w wyjątkowo rodzinnej, radosnej atmosferze i stało się doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej.
Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Rodzinnego Pikniku Sportowego!